jak wyróżnić się na Facebooku

Profil w mediach społecznościowych niezależnie czy używamy go do celów biznesowych, czy prywatnych, jest naszą wizytówką. Przeważnie swoją popularność zdobywamy aktywnością czy treściami, jakie publikujemy. Istnieje jednak jeszcze kilka innych i stosunkowo rzadko używanych sposobów na wyróżnienie się na Facebooku wśród znajomych czy innych marek. Jak zatem wyróżnić się na FB? Kilka wartych uwagi sposobów prezentujemy poniżej.

Animowana miniaturka profilu

Pierwszym sposobem na wyróżnienie się na Facebooku jest dodanie animowanej miniaturki zdjęcia. Miniaturka naszego profilu towarzyszy nam w wielu miejscach Facebooka. A co gdyby poruszała się i była animowana? Od kilku lat istnieje taka możliwość, choć widzimy ją ekstremalnie rzadko. Zamiast zwykłego zdjęcia profilowego możemy wgrać 7-sekundowy filmik w formacie gif lub kilku podobnych formatach. Dzięki takiemu posunięciu na Facebooku nasza miniaturka będzie animowana i będzie się poruszała. Jest ona widoczna publicznie i np. na grupach co pozwala zwrócić uwagę, na nasze posty. Animowana miniaturka wygląda bardzo efektownie i jest równocześnie prosta do ustawienia. Możemy to zrobić na razie jedynie ze smartfonów. Nasza twarz, która będzie się poruszała w miniaturce profilu, z pewnością wyróżni nasze konto w porównaniu do tradycyjnego zdjęcia.

Równie ciekawym pomysłem jest też nagranie filmiku, który będzie zastępował zdjęcie — tło profilu. To rozwiązanie jest już stosowane nieco częściej, ale w dalszym ciągu nie jest tak popularne, jak zdjęcia tradycyjne. Animowany profil wygląda na dużo bardziej zadbany, profesjonalny i ciekawy, co z kolei przyciąga większą ilość odbiorców.

Zdjęcia interaktywne 360 stopni

Zdjęcia interaktywne 360 stopni — to kolejna opcja wyróżnienia się na Facebooku. W zdecydowanej większości na tym portalu społecznościowym mamy do czynienia ze zdjęciami tradycyjnymi. Nie robią one na nas większego wrażenia, z wyjątkiem intrygującej treści. Zdjęcia 360 stopni same w sobie są już dużą atrakcją, gdyż nie widujemy ich zbyt często. Są w dalszym ciągu nowością oraz dostarczają bardzo ciekawych wrażeń. Zdjęcia 360 stopni na Facebooku to zdjęcia interaktywne. Możemy przeciągać je myszką i rozglądać się po zdjęciu w 360 stopniach – dookoła. Są to zdjęcia wykonane w technologii podobnej do Google Street View i również dają możliwość wirtualnego zwiedzania danego miejsca. Choć nie jest to spacer a pojedyncze zdjęcie, możemy w bardzo ciekawy sposób przedstawić miejsce z wakacji, naszą firmę czy wiele innych sytuacji. Zdjęcia takie dodaje się tak samo, jak zwykłe, a jedyną różnicą jest ikonka “kulki 360” w prawym górnym rogu. Zdjęcia sferyczne możemy wykonać przy pomocy specjalnego sprzętu lub zwykłego smartfona i aplikacji. Z pewnością jest to idealny sposób na wyróżnienie się na Facebooku.

Webinaria i transmisje “na żywo”

Choć forma transmitowania “na żywo” jest znana, nie jest jednak często wykorzystywana. W porównaniu do tradycyjnych postów czy zdjęć lub video transmisje live są jedynie pewnym marginesem. Właśnie dzięki temu, jeśli widzimy osobę “nadającą na żywo” sprawdzamy tematykę streama, profil czy daną osobę. Transmisje live są zatem doskonałym sposobem na przyciągnięcie nowych fanów czy osób do naszego profilu i wyróżnienie się na FB. Nie musimy również posiadać profesjonalnego studia, green screenu czy kanału. Aby rozpocząć transmisję na żywo, wystarczy pomysł i chwila wolnego czasu. Transmisje takie możemy prowadzić np. ze spacerów, ciekawych miejsc, w których się aktualnie znajdujemy czy po prostu z własnego domu.

Nieco bardziej zaawansowaną formą transmisji live na Facebooku są webinaria. Są to spotkania — najczęściej szkolenia prowadzone przez daną osobę z danej tematyki. Jeśli działamy biznesowo lub mamy wiedzę na dany temat, warto zorganizować takie webinarium. Wiele osób oprócz ciekawości pozostanie z nami na transmisji dzięki przekazywanej wiedzy. W ten sposób możemy dzielić się zarówno prostymi umiejętnościami jak np. demonstracja wypełniania PIT-u czy wręcz przeciwnie prowadzić profesjonalne regularne spotkania dla osób z branży, w jakiej działamy firmowo.

Niestandardowy post

Posty na Facebooku to podstawowe narzędzie komunikacji. Przeważnie korzystamy z jedynie z podstawowych funkcji, a nasze psoty są podobne do postów wielu milionów innych osób na całym świecie. Facebook daje jednak wiele możliwości wyróżnienia swojego postu na tle innych. Po stworzeniu podstawowego postu, warto skorzystać z opcji wstawienia emotikony typu “nastrój”. Nastroje mają swój oddzielny przycisk oraz umożliwiają dodawanie wielu rzadko używanych emotek. Są one różnokolorowe np. czerwone, zielone czy różowe. Kolor taki w poście z pewnością przykuje uwagę odbiorców. Kolejnym sposobem wyróżnienia posta jest dodanie animowanego gif-a. Post taki będzie dużo bardziej aktywny i ciekawy dla odbiorcy. Krótkie animowane filmiki są dostępne pod przyciskiem gif w wielu kategoriach i o wielu tematykach. Jednym z najczęściej bagatelizowanych elementów postów są zdjęcia i filmiki. Przeważnie nie przykładamy do nich wagi lub nie zamieszczamy ich wcale. Posty np. ze zdjęciem są dużo bardziej interesujące — zwłaszcza gdy zdjęcie jest wysokiej jakości. Darmowe zdjęcia i filmiki wysokiej jakości możemy pozyskać z banków zdjęć takich jak np. Pixabay. Zdjęcia te możemy wykorzystywać do celów komercyjnych i są one darmowe, a znacząco zwiększają jakość naszego posta.

Od 2018 roku Facebook umożliwia również podstawowe formatowanie swojego postu na grupach. Opcja ta niestety nie jest jeszcze dostępna przy postach profilowych. Formatowanie daje możliwość zastosowania trzech wielkość czcionek, które powiększają tekst i emotikony. Możemy również pochylać i pogrubiać tekst oraz używać listy punktowej. Formatowanie takie jest bardzo efektowne i zwiększa czytelność postu. Sam post wygląda na dużo bardziej profesjonalny i interesujący oraz przyciąga wzrok wielu osób. Jeśli zatem dodajemy post na grupie na Facebooku, zdecydowanie warto sformatować go. Dzięki tej opcji możemy do postu wstawić np. dużo większą emotikonę, która z pewnością przyciągnie wzrok wielu osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here