Czy Google Pay jest bezpieczne

Użytkownicy sklepów internetowych, a także osoby, które na co dzień nie mają za dużo czasu na zakupy stacjonarne, pokochali możliwość płacenia szybko i sprawnie za towary i usługi. Płatności za pomocą Google Pay to nie tylko płacenie w internecie czy aplikacji, ale również za pomocą zbliżenia w sklepach stacjonarnych wyposażonych w terminal.

Czym jest Google Pay?

Google Pay jest to aplikacja mobilna, która daje możliwość dokonywania płatności online szybko i sprawnie. Korzystać z niej mogą posiadacze urządzeń z systemem operacyjnym Android, który można znaleźć w większości popularnych smartfonów. Właśnie dlatego na początku aplikacja nazywana była Android Pay. Ta metoda płacenia komórką jest tak popularna, że można z niej korzystać niemal na całym świecie, a Polska dołączyła do grona tych krajów, jako druga w Europie. Za pomocą aplikacji Google Pay użytkownik dostaje możliwość płatności w sklepach stacjonarnych, w internecie, a także wypłacania pieniędzy z bankomatów. Aby tego dokonać, wystarczy posiadać smartfon wyposażony w antenę NFC i zapisać na nim posiadane karty płatnicze, dzięki czemu tworzy się z niego tzw. cyfrowy portfel.

Czy płatności za pomocą Google Pay są bezpieczne?

Osoby, które nie korzystały do tej pory z płatności za pomocą Google Pay, często boją się o to, czy ta metoda jest w pełni bezpieczna. Z badań wynika, że płatność tą metodą jest tak samo bezpieczna, jak płatność kartą, a twórcy aplikacji zadbali o to za pomocą tokenizacji. Oznacza to, że po dodaniu karty do aplikacji, jej numer zostaje zastąpiony przez wirtualny ciąg cyfr. W trakcie płatności sprzedawca otrzymuje tylko wygenerowany token, który ma za zadanie reprezentować kartę kupującego, a także jednorazowy kryptogram działający na zasadzie hasła. Za pomocą tych elementów sprzedawca wie, że płatność jest poprawna, ale nie dostaje informacji o kliencie i jego karcie. Do wymogów bezpieczeństwa aplikacji Google Pay należy również ustalona blokada ekranu telefonu, więc smartfon jest chroniony przed niepowołanym użyciem przez osoby trzecie.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala19/domains/fincomfort.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here