Czy Google Pay jest bezpieczne

Użytkownicy sklepów internetowych, a także osoby, które na co dzień nie mają za dużo czasu na zakupy stacjonarne, pokochali możliwość płacenia szybko i sprawnie za towary i usługi. Płatności za pomocą Google Pay to nie tylko płacenie w internecie czy aplikacji, ale również za pomocą zbliżenia w sklepach stacjonarnych wyposażonych w terminal.

Czym jest Google Pay?

Google Pay jest to aplikacja mobilna, która daje możliwość dokonywania płatności online szybko i sprawnie. Korzystać z niej mogą posiadacze urządzeń z systemem operacyjnym Android, który można znaleźć w większości popularnych smartfonów. Właśnie dlatego na początku aplikacja nazywana była Android Pay. Ta metoda płacenia komórką jest tak popularna, że można z niej korzystać niemal na całym świecie, a Polska dołączyła do grona tych krajów, jako druga w Europie. Za pomocą aplikacji Google Pay użytkownik dostaje możliwość płatności w sklepach stacjonarnych, w internecie, a także wypłacania pieniędzy z bankomatów. Aby tego dokonać, wystarczy posiadać smartfon wyposażony w antenę NFC i zapisać na nim posiadane karty płatnicze, dzięki czemu tworzy się z niego tzw. cyfrowy portfel.

Czy płatności za pomocą Google Pay są bezpieczne?

Osoby, które nie korzystały do tej pory z płatności za pomocą Google Pay, często boją się o to, czy ta metoda jest w pełni bezpieczna. Z badań wynika, że płatność tą metodą jest tak samo bezpieczna, jak płatność kartą, a twórcy aplikacji zadbali o to za pomocą tokenizacji. Oznacza to, że po dodaniu karty do aplikacji, jej numer zostaje zastąpiony przez wirtualny ciąg cyfr. W trakcie płatności sprzedawca otrzymuje tylko wygenerowany token, który ma za zadanie reprezentować kartę kupującego, a także jednorazowy kryptogram działający na zasadzie hasła. Za pomocą tych elementów sprzedawca wie, że płatność jest poprawna, ale nie dostaje informacji o kliencie i jego karcie. Do wymogów bezpieczeństwa aplikacji Google Pay należy również ustalona blokada ekranu telefonu, więc smartfon jest chroniony przed niepowołanym użyciem przez osoby trzecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here