Zdrowy styl życia

W ostatnich latach coraz bardziej modne jest stawianie na zdrowy styl życia – codzienną porcję ruchu  i odpowiednie odżywianie. Nie ulega wątpliwości, że to bardzo dobry trend. Z czasem modę tę dostrzegli deweloperzy aplikacji desktopowych i mobilnych, tworząc nowe narzędzia, mające na celu wesprzeć nas w utrzymywaniu zdrowych nawyków. Jak sytuacja wygląda w 2022 roku? W jaki sposób obecnie możemy sobie pomóc w systematycznym budowaniu własnego zdrowia?

Blogi fitness i o zdrowym odżywianiu

Być może jesteśmy nowicjuszami w kwestii zdrowego trybu życia? Pomoże nam z pewnością Internet oraz korzystanie z wyszukiwarek. Dzięki nim znajdziemy różnego rodzaju blogi poświęcone tematyce szeroko pojętego sportu (zwłaszcza fitnessu) i zdrowego odżywiania. Eksperci doradzą w wyborze odpowiedniego dla nas rodzaju aktywności fizycznej, jej częstotliwości, a także pomogą kupić przeznaczony dla danej dyscypliny strój i niezbędne akcesoria. Niektórzy mogą zachęcić czytelników do skorzystania z ofert siłowni, basenów, czy innych miejsc, w których prowadzone są zajęcia grupowe. Istnieją również platformy umożliwiające udział w tego typu aktywnościach w formie online lub korzystanie z uprzednio załadowanych treningów. Również sporo możemy dowiedzieć się na temat interesującej nas diety poprzez wyszukiwanie stron z przepisami czy blogów opisujących konkretny sposób żywienia. Często ich twórcy uwzględniają trendy dotyczące ograniczenia spożycia mięsa czy wykluczania produktów zawierających niektóre alergeny.

Sprzęt fitness

Wspomniane w poprzednim akapicie blogi pomagają też w dobraniu odpowiedniego sprzętu fitness. Ów sprzęt to jednak nie tylko hantle, sztangi czy kostka do jogi, ale również elektroniczne pomoce. Chodzi tu głównie o smartfony, opaski sportowe i smartwatche oraz powiązane z nimi aplikacje i inne urządzenia monitorujące naszą codzienną aktywność. Jedno z takich miejsc znajduje się pod tym adresem: https://techpolska.pl/, gdzie można poczytać o dobrych smartfonach, smartwatchach czy opaskach sportowych, które nie nadszarpną zbytnio naszego budżetu. Dobrym źródłem odnośnie fizycznego sprzętu służącego do aktywności fizycznej mogą być także strony sklepów sportowych, gdzie często znajdziemy porady dotyczące różnych dyscyplin oraz omówione są akcesoria potrzebne do ich uprawiania. Portale społecznościowe mogą pełnić także funkcję doradcy w powyższych kwestiach. Grupy na Facebooku czy profile sportowe na Instagramie są niezwykle popularnymi narzędziami, choć oczywiście należy podchodzić do nich z rozwagą. Inni internauci mogą też doradzić nam w wyborze najlepszej trasy do biegania czy basenu, na którym możemy potrenować pływanie.

Życie smart, czyli wybieramy odpowiednie urządzenie

Można zauważyć, że większość dzisiejszych urządzeń elektronicznych posiada przedrostek „smart-”. Nie jest to bez znaczenia, ponieważ smartfony czy smartwatche stają się partnerami, ucząc się naszych nawyków i pomagając maksymalnie uprościć życie. Nieco tańszą wersją urządzeń smart przeznaczonych do monitorowania aktywności fizycznej są coraz popularniejsze opaski sportowe, czyli tzw. „smartband”. Jeżeli zaczynamy swoją przygodę ze zdrowym stylem życia lub potrzebujemy raczej nienarzucającego się urządzenia, to warto pomyśleć o takiej opasce. Znów można skorzystać z blogów technologicznych i poczytać recenzje wybranych modeli, jak chociażby tutaj: https://techpolska.pl/xiaomi-mi-band-7-nasza-recenzja/, co pozwoli wybrać urządzenie odpowiadające naszym potrzebom i niezbyt drogie.

Jeśli smart, to z aplikacją!

Większość urządzeń smart posiada zintegrowane z nimi aplikacje. Trzeba jednak sprawdzić wymagania techniczne przy zakupie smartwatcha czy opaski sportowej. Niekiedy związana z urządzeniem aplikacja może być niekompatybilna z naszym telefonem lub wręcz niedostępna dla systemu operacyjnego zainstalowanego w smartfonie. Oprócz aplikacji, które są zintegrowane z opaskami sportowymi lub zegarkami, istnieją również takie, których możemy użyć bez potrzeby kupna takiego urządzenia. Jeśli zatem wolimy biegać lub uprawiać inny sport z telefonem w kieszeni, to nic nie stoi na przeszkodzie by zainstalować jedną z nich. Odchodzą one już jednak powoli do lamusa ze względu na rosnącą popularność sportowych zegarków i opasek.

Zdrowy tryb życia to trend, o którym słyszymy na każdym kroku. Ma to swoje dobre strony, gdyż pozwala na zmniejszenie poziomu otyłości wśród społeczeństwa, a także ma korzystny wpływ na środowisko. Wszechobecna technologia może nam pomóc w dbaniu o swoje samopoczucie, jednak pamiętajmy, by korzystać z niej z rozsądkiem – nadmiar elektroniki może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here