Tworzenie stron internetowych w systemie CMS

Konkurencja w sieci rośnie niemalże z dnia na dzień. Pojawia się coraz więcej firm chcących zaistnieć w wirtualnym świecie i właśnie tam przenieść swój biznes. Aby to zrobić, konieczne jest wcześniejsze stworzenie strony internetowej, która będzie służyła jako wizytówka i baza informacji dotyczących samej działalności.

Istnieją dwie popularne metody tworzenia stron www. Pierwszą z nich jest klasyczna, statyczna witryna html i css. Jej korzenie sięgają jeszcze XX wieku, przez co w dużej mierze jest wypierana przez nowsze metody wykonywania. Mowa głównie o systemach zarządzania treścią, które w ostatnich latach zdobyły niezwykłą popularność wśród nowych klientów.

Co warto wiedzieć o stronach responsywnych?

Prestashop jest systemem CMS, przyjętym niezwykle dobrze w środowisku właścicieli sklepów internetowych bądź typowych stron branżowych. Nie da się ukryć, że możliwe jest samodzielne wykonanie takiej witryny, jednak może być ono męczące i długotrwałe. Znacznie lepiej wybrać się z taką prośbą do wiodących w branży specjalistów, którzy w mgnieniu oka stworzą stronę zgodną ze wszystkimi wytycznymi.

Niemniej jednak, w procesie tworzenia stron metodą responsywną nie chodzi wyłącznie o samą jej estetykę i wygląd. Owszem, jest on ważny i decyduje o wrażeniu klienta, jednak znacznie bardziej potrzebne okażą się czynności związane z wyszukaniem witryny w internecie.

Tworzenie strony przy użyciu Prestashop – jak wygląda?

Tworzenie strony przy użyciu Prestashop

Sam system CMS jest bardzo intuicyjny i pozwala w łatwy sposób założyć upragnioną stronę. Pierwszym krokiem jest pobranie go na swój komputer. Okazuje się, że jest to w pełni darmowe, gdyż jest to oprogramowanie typu Open Source. Pierwszą czynnością podczas tworzenia strony jest oczywiście wybranie jej szablonu lub stworzenie własnego. Korzystając z systemu nie jest wymagana znajomość kodu, gdyż cały proces odbywa się graficznie. Przed tworzeniem menu i poszczególnych podstron, warto przejrzeć najpopularniejsze słowa kluczowe związane z naszą branżą. Na podstawie dobrze opisanego paska menu można już tworzyć kategorie podstron i dodawać poszczególne produkty na sklep.

Cały proces zwieńcza czynność ustalania metod płatności i wszystkich spraw związanych z dostawami. Okazuje się, że w większości przypadków, po wrzuceniu strony na serwer, współpraca ze specjalistami Prestashop wcale się nie kończy. Okazuje się, że suport prestashop jest niezwykle ważny w kontekście utrzymania strony przez cały okres jej obecności.

Na czym polega wsparcie specjalistów od CMS?

Nie da się ukryć, że suport prestashop na etapie zarówno wdrażania, jak i ogólnego funkcjonowania witryny, jest niezwykle istotny. Dotyczy przede wszystkim naprawy potencjalnych błędów istniejących na witrynie, a także dokładniejszego dostosowania sklepu do wymagań eCommerce. Szczególnie drugi punkt jest niezwykle ważny, gdyż bez spełniania określonych kryteriów, nasza strona będzie miała nikłe szanse na zaistnienie w sieci. Dodatkowo, support prestashop może być pomocny także przy integrowaniu poszczególnych modułów do zarządzania firmą ze stroną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here