Czym kierują się klienci wybierając bank

Wybór banku to niezwykle istotna kwestia, gdyż to właśnie w tym miejscu będziemy gromadzić swoje pieniądze. Powinny być więc gromadzone w niezawodnym miejscu. Oczekujemy od banku nie tylko rad w sprawie kredytu i gromadzenia naszych funduszy, ale i pomocy w innych dziedzinach codzienności. Z których usług banku konsumenci są najbardziej zadowoleni i na co zwracają szczególną uwagę podczas wyboru swojego banku?

Wybór banku to niezwykle istotna kwestia, gdyż to właśnie w tym miejscu będziemy gromadzić swoje pieniądze. Powinny być więc gromadzone w niezawodnym miejscu. Oczekujemy od banku nie tylko rad w sprawie kredytu i gromadzenia naszych funduszy, ale i pomocy w innych dziedzinach codzienności. Z których usług banku konsumenci są najbardziej zadowoleni i na co zwracają szczególną uwagę podczas wyboru swojego banku? 

Aktualne promocje

W dzisiejszych czasach każdy z nas ma rachunek w banku. Choć wciąż zwykle zakładamy je stacjonarnie, dokonując tego online mamy możliwość zarobi pewną ilość funduszy na start. Każdy bank co pewien czas ma w ofercie praktyczne promocje bankowe, takie jak na przykład spersonalizowana oferta, dobrana do potrzeb klienta lub obniżka za uruchomienie konta online. Spotkać możemy także promocje dla uczniów czy pojawiające się przy aktywowaniu konta oszczędnościowego. 

Powinniśmy pamiętać, że banki są ostrożne, przy oferowaniu promocji bankowych. warto je tropić a następnie sprawdzać, czy faktycznie są warte uwagi. Regularne obserwowanie promocji sprawi, że z pewnością znajdziemy te najciekawsze. 

Fachowe doradztwo 

Aspekty wiążące się z zakładaniem i prowadzeniem rachunku bankowego, jak również z wieloma ofertami i usługami dla części klientów mogą być zagmatwane. Na zadowolenie klienta wpływa podejście pracowników banku do rozwiązania problemu. Wybierając bank kierujemy się doświadczeniem pracowników oraz chęcią do dawania rad. Mile przyjmujemy informacje o tym, w jaki sposób zaoszczędzić pieniądze, jakie usługi mogłyby być dla nas przydatne oraz jak zwiększyć dobytek. Mamy wówczas pewność, że bankowi zależy na naszym dalszym rozwoju i na nas samych, jako na człowieku. 

Badania wskazują, że średnio 30% klientów lubi dostawać oryginalne oferty, czyli takie związane z korzystaniem z zupełnie innych usług niż finansowe. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, banki coraz chętniej korzyści podczas rezerwacji pobytu w hotelu, podróży samolotem czy opłacania posiłków w lokalu. 

Koszt usług banku

Ważną kwestią w trakcie wyboru placówki bankowej są też opłaty związane z korzystaniem z jego oferty. Mogą one dotyczyć samego założenia konta, jego prowadzenia, wpłacania funduszy z bankomatu czy karty z personalizowanym zdjęciem. Gdy wykonujemy co miesiąc sporo przelewów, ważne będzie, aby w danym banku były one darmowe lub bardzo tanie. Oferta musi być więc wybrana do naszych preferencji. Jeśli się wahamy, warto zdecydować się na kontakt z bankiem, który pomoże wybrać ofertę. 

Niejednokrotnie konta nazywa się darmowymi, jednak wiąże się to ze spełnieniem podstawowych wymagań. Może to być na przykład comiesięczny wpływ wymaganej sumy. Podczas wyboru banku warto usiąść i szczegółowo zapoznać się ze wszystkimi wymaganiami. 

Oprocentowanie kredytu

W dzisiejszych czasach chęć brania kredytu stała się powszechną czynnością, z pomocą której mamy możliwość kupić dom, wymarzony pojazd lub polecieć na urlop. Kredytu udzieli nam każdy bank, jednak nie na takich samych warunkach. Podczas wyboru powinniśmy się więc kierować przede wszystkim oprocentowaniem oraz prowizją, którą pobiera bank za przyznanie kredytu gotówkowego. Im niższe, tym lepiej dla nas. Oceńmy również ile potrzebujemy wkładu własnego oraz jaki będzie czas trwania zobowiązania.

Renoma banku

Podczas wyboru banku warto sugerować się opiniami obecnych klientów oraz doświadczeniem banku. Dużą popularnością cieszą się banki aktywne od wielu lat, dominujące na rynku. O pozycji rynkowej decyduje potencjał kapitałowy, dlatego duży bank o krajowym czy nawet międzynarodowym zasięgu wzbudzi większe zaufanie niż niewielkie, lokalne banki. Przetrzymując swoje fundusze na koncie chcemy, aby były zawsze chronione. Właśnie dlatego doświadczenie i renoma banku są tak ważne. Poza tym warto zwrócić uwagę na m.in. elastyczność decyzyjną banku, szybkość realizacji zleceń oraz posiadanie dobrego systemu informatycznego. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here