telefony przystosowane do obsługi 5G

Co przyniesie nam rok 2021 na rynku technologii? Na pewno wyjątkowo gorącym tematem jest 5G. Już w 2020 roku temat ten rozgrzewał opinię publiczną do czerwoności. Raczej w nadchodzącym roku emocje związane z tym zagadnieniem wciąż nie wystygną. Tym bardziej, że na rynku pojawiają się telefony przystosowane do nowej technologii. Ponadto, w niniejszym artykule przedstawiamy ciekawe trendy jakie są zauważalne na rynku aplikacji mobilnych. 5G już dostępne w nowych smartfonach popularnych marek

Telefony Huawei, Apple, Samsung oraz innych popularnych marek będą obsługiwały technologię 5G. Co to oznacza dla zwykłego użytkownika? Czy warto korzystać z 5G i jakie niesie to za sobą korzyści? Po krótce odpowiedzi na te pytania przedstawiamy poniżej. 

5G to technologia mobilna piątej generacji, innymi słowy jest to następca popularnego standardu 4G. Wcześniej mieliśmy 3G, później 4G, natomiast od 2019 roku najnowszą technologią jest 5G. Każda kolejna generacja oznacza liczne usprawnienia technologiczne. Najważniejsze zmiany odnoszą się do prędkości. 5G oferuje czas reakcji wynoszący 1 milisekundę. Natomiast poprzedni standard (4G) zapewniał czas reakcji na poziomie 50 milisekund. Co to oznacza z punktu użytkownika? 

  • Szybki Internet, który dysponuje parametrami porównywalnymi z tak zwanym Internetem stacjonarnym. 
  • Niskie opóźnienia – parametr szczególnie odczuwalny w grach oraz podczas korzystania z VR oraz AR. 
  • Zwiększona stabilność połączenia. 
  • Wysoka jakość połączenia podczas gdy z sieci korzysta wiele urządzeń jednocześnie. 

Ponadto, 5G uchodzi za rozwiązanie, które może być bardzo przydatne w szybkiej łączności miliardów różnych urządzeń do użytku codziennego (tzw. Internet Rzeczy z ang. Internet of Things IoT). Przykłady IoT to między innymi inteligentne domy, inteligentne zasilanie, nowoczesna opieka zdrowotna, nowoczesna edukacja, motoryzacja itd.

Wiele wątpliwości budziło to czy sieć 5G jest bezpieczna. Warto jednoznacznie zaznaczyć, że sieć 5G jest powszechnie uznawana za bezpieczną (w dużej mierze wykorzystuje rozwiązania technologiczne wykorzystywane w sieciach LTE). Natomiast budowa sieci odbywa się zgodnie z normami przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Cyfryzacji. Ponadto, nad normami czuwają międzynardowe standardy – Międzynarodowa Komisja ds. Ochrony Przed Promieniowaniem (ICNIRP) oraz Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). 

5G już częściowo działa w Polsce, wedle zapewnień sieci komórkowych obecnie do sieci 5G powinno mieć dostęp co najmniej kilka milionów Polaków. Przede wszystkim zasięg powinien być dostępny w największych polskich miastach. Dokładniej mówiąc z uroków 5G mogą korzystać między innymi mieszkańcy Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina i Wrocławia.

Rośnie infrastruktura, jednocześnie najwięksi producenci smartfonów również nie zostają w tyle technologię 5G znajdziemy między innymi w następujących telefonach: Samsung Galaxy S20, Xiaomi mi 10 Pro, Huawei P40 Pro, Huawei Mate Xs, OnePlus 8. Na pewno można się spodziewać, że powoli standard 5G będzie absolutną podstawą w nowych telefonach od wiodących producentów. 

Trendy na rynku aplikacji mobilnych

Wykorzystanie smartfonów stało się bardzo powszechne. Już w 2016 roku światowy ruch w Internecie z urządzeń mobilnych przebił ruch z urządzeń desktopowych. Co ciekawe w Polsce ruch w sieci z urządzeń mobilnych jest jeszcze większy niż światowa średnia. Każdy z nas wykorzystuje smartfony niemal do wszystkiego – do rozrywki, do bankowości oraz do wspomnianego wcześniej przeglądania Internetu. Wszystko wskazuje na to, że trend ten się utrzyma i w najbliższych latach smartfony będą nam towarzyszyły coraz bardziej w zadaniach, które dotychczas kojarzyły się przede wszystkim z urządzeniami desktopowymi. Przykładem jest wykonywanie zakupów za pomocą aplikacji mobilnej. Czy zakupowe aplikacje mobilne wyprą z rynku sklepy internetowe? Naszym zdaniem raczej nie. Natomiast będą działały równolegle i to z całkiem niezłym powodzeniem. Trend ten zauważają duże marki, które mocno promują dokonywanie zakupów przez swoje aplikacje mobilne, przykłady to aplikacja AliExpress lub Huawei Store

Kolejny istotny trend na rynku aplikacji mobilnych należy do sektora finansowego. I raczej tym razem nie chodzi o bankowość na poziomie detalicznym, bo śmiało można przyznać, że aplikacje dotyczące bankowości są czymś powszechnie używanym. Raczej przyszłe trendy będą dotyczyły rozwoju aplikacji skupionych na inwestowaniu i zarządzaniu finansami. Inwestowanie przy wykorzystaniu aplikacji mobilnej to coś co bez wątpienia jest przyszłością. Śledzenie transakcji, otwieranie i zamykanie pozycji oraz współpraca z wybranym brokerem inwestycyjnym wykonywana zdalnie z poziomu smartfona to coś czego oczekują inwestorzy na całym świecie. Dlatego aplikacje tego typu z pewnością będą nieodzowne dla każdego kto zajmuje się inwestowaniem na rynkach finansowych. 

Vestle (znany dawniej jako iFOREX) jest nazwą handlową iCFD Limited, licencjowana i regulowana przez Cypryjski Urząd Securities and Exchange Commision (CYSEC) numer licencji: 143/11. Materiały zawarte w niniejszym dokumencie, zostały stworzone we współpracy z Vestle i nie powinny w żaden sposób być rozumiane, bezpośrednio lub pośrednio, jako porady inwestycyjne, rekomendacje lub sugestie o strategii inwestycyjnej w odniesieniu do instrumentów finansowych, w jakikolwiek sposób. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości w tym dokumencie nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82.99% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Uwaga: obliczenia przeszłych zmian wyników, mogą przedstawiać futures kontrakty, a nie aktywa bazowe. Pełne zrzeczenie się: https://www.vestle.pl/legal/analysis-disclaimer.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here