Laserowa korekcja wzroku

0
978

Laserowa korekcja wzroku to stosunkowo nowy zabieg w naszym kraju, który powoli zyskuje coraz większą popularność. Dedykowany jest każdemu, kto jest zmęczony noszeniem okularów korekcyjnych lub szkieł kontaktowych oraz pragnie poprawić swój komfort życia. Na czym polega ten zabieg i kto może z niego skorzystać?

Czym jest laserowa korekcja wzroku?

Zabieg ten jest dedykowany osobom z wadą nadwzroczności, krótkowzroczności oraz astygmatyzmu. Polega na odpowiednim modelowaniu rogówki za pomocą lasera – spłaszczając ją lub wystromiając – tak, aby obraz skupiał się na siatkówce. Minimalna ingerencja w strukturę oka daje doskonałe efekty w postaci całkowicie usuniętej wady wzroku. Cały proces przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, zakraplając do worka spojówkowego specjalne krople. Pacjent więc w jego trakcie nie odczuwa bólu. Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut wraz z przygotowaniem. Istnieje kilka rodzajów laserowej korekcji wad wzroku, a odpowiednią metodę dobiera lekarz po przeprowadzeniu badania kwalifikacyjnego. Po zabiegu pacjent zobowiązany jest do stosowania konkretnych zaleceń, które zazwyczaj obejmują używanie kropli sterydowych, nawilżanie oka za pomocą specjalnych preparatów, unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce oraz aktywności fizycznej. Poleca się też noszenie okularów z przyciemnionymi szkłami.

Najważniejsze zalety laserowej korekcji wzroku

Laserowa korekcja wzroku Warszawa to rozwiązanie, które niesie sobą wiele korzyści. Wśród nich wymienić można zapewnienie niesamowitego poczucia komfortu i wolności oraz poprawę jakości życia pacjentów. To jeden z najskuteczniejszych oraz najbezpieczniejszych zabiegów usuwający nawet duże wady. Cała procedura przebiega szybko i sprawnie oraz jest bezbolesna, pacjent od razu może powrócić do domu, a po około 3 dniach do normalnych obowiązków oraz pracy. Efekty laserowej korekcji wzroku są długotrwałe i najczęściej jeden zabieg jest wystarczający do końca życia. Wbrew pozorom rozwiązanie takie w końcowym rozrachunku pozwala na znaczne oszczędności. Pełna ostrość widzenia przywrócona jest od razu po zabiegu.

Chociaż laserowa korekcja wzroku to bezpieczny zabieg, istnieją niektóre przeciwwskazania co do jego wykonania. Wśród nich wymienić można głównie niestabilność wady wzroku – właśnie z tego względu z zabiegu powinny zrezygnować kobiety w ciąży. Nie poleca się też wykonywania go w przypadku niektórych schorzeń rogówki, aktywnego zapalenia oczu oraz chorób takich jak zaćma, jaskra i choroba plamki żółtej. Ostatecznej jednak to okulista po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu określa, czy zainteresowany może poddać się badaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here