Juliusz Słowacki - książki autora

Juliusza Słowackiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Należy do grona najbardziej znanych twórców polskiej literatury. Jednak choć nazwisko autora każdej osobie świta w głowie, to nie wszyscy czytali jego dzieła. Które są warte uwagi? Juliusz Słowacki – książki autora, które warto przeczytać. 

Kim był i co tworzył Juliusz Słowacki? 

Juliusz Słowacki  urodził się 4 września 1809 w Krzemieńcu, a zmarł 3 kwietnia 1849 roku w Paryżu. Zaliczany jest obok Adama Mickiewicza i Zygmunta Krasińskiego do grupy trzech wieszczów. Byli to poeci, którzy dzięki swojemu talentowi i ponadprzeciętnemu umysłowi potrafili nawet przewidzieć przyszłość. Słowacki do dziś uchodzi za największego filozofa i wizjonera wśród poetów. Co ciekawe, pisarz przez wiele lat polemizował w swoich utworach z Mickiewiczem. Toczył z nim zacięte spory poetyckie. 

Ze Słowackim stykają się już uczniowie szkół podstawowych. “Balladyna” należy do najpopularniejszych lektur szkolnych. Jest to dramat, który opowiada o zwycięstwie dobra nad złem. Nim jednak dobro zwycięży, odbiorcy są świadkami i postępującej fali zbrodni z miłości, którą rozpoczęła tytułowa bohaterka. W “Balladynie” po kolei giną świadkowie morderstwa oraz inni bohaterowie, którzy mogliby przeszkodzić w triumfalnym marszu po koronę i władzę. Balladyna zapomina jednak, że prawdziwą władzę nad światem ma ostatecznie natura i Bóg. 

W kanonie lektur znajduje się również “Kordian”. Tytułowy bohater jest niezadowolonym z życia nastolatkiem, którego trawi „jaskółczy niepokój”. Młody mężczyzna popada w marazm, z którego nie jest się w stanie wyrwać, nawet z pomocą sługi Grzegorza, czy Laury – starszej od niego kobiety, w której się podkochuje. Po nieudanej próbie samobójczej zaczyna podróżować po Europie, by w wielkim świecie odnaleźć wreszcie sens życia.

Juliusz Słowacki – książki autora w ofercie SkupSzopu 

Juliusz Słowacki był mistykiem i filozofem. Jego dzieła były silnie zakorzenione w kulturze nie tylko polskiej, ale także słowiańskiej, celtyckiej i nordyckiej. Jest to prawdziwa gratka dla koneserów literatury romantycznej. Ale nie tylko. Książki autora znajdziesz w ofercie SkupSzop. Wiele pozycji jest w stanie idealnym, choć już wcześniej ktoś się w nich zaczytywał. SkupSzop to internetowy skup książek, w którym znajdziesz bogatą ofertę różnorodnej literatury. Co ważne, skup oferuje pozycje w bardzo dobrej kondycji i atrakcyjnych cenach. Zapoznaj się z ofertą sklepu i znajdź swoją wymarzoną lekturę na co dzień i od święta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here