Czy warto zainteresować się chińskimi smartfonami

Czasy, kiedy produkty z Chin cieszyły się opinią niskiej jakości podróbek, są już dawno przeszłością. Dzisiaj większość z używanych przez każdego z nas produktów powstało w Państwie Środka. Praktycznie każdy z dostępnych na rynku smartfonów również powstał w tym kraju, ale czy warto kupić urządzenie chińskiego producenta?

Czy produkty chińskich producentów mają niższą jakość?

Wiele osób mogłoby sądzić, że zachodni (plus koreańscy i japońscy) producenci co prawda mają fabryki w Chinach, ale dbają o kontrolę jakości, a same rozwiązania projektowane są poza tym krajem, dlatego ich telefony są wyższej jakości i mają po prostu więcej do zaoferowania. Jednak ostatnie lata i wchodzące na rynek urządzenia wyraźnie temu przeczą. Marki takie jak Huawei, Xiaomi, OnePlus czy OPPO zdobywają coraz większą część rynku, a dwie pierwsze z nich plasują się w czołówce światowych producentów pod względem sprzedaży. Zarówno recenzenci, jak i zwykli użytkownicy podkreślają wysoką jakość wykonania i wspaniałe parametry, które przy zazwyczaj niższej cenie pozwalają na kupno po prostu lepszego urządzenia w ramach posiadanego budżetu. Jeśli chodzi np. o jakość zdjęć to już nie Samsung i Apple rozdają karty, ale właśnie Huawei i Xiaomi.

Jak jest z  trwałością?

Jedna z częstszych obaw wyrażanych w związku z telefonami chińskich producentów, dotyczy ich trwałości. Nawet najwydajniejsze urządzenie nie byłoby przecież godne uwagi, gdyby po kilku czy kilkunastu miesiącach użytkowania nie działało prawidłowo. Na szczęście, jak pokazują dostępne na rynku modele, nie ma powodów do obaw. Np. Huawei Mate 20 Pro używany, który można dzisiaj kupić za około 1300 złotych, jest wciąż nie tylko wydajnym urządzeniem ze świetnym aparatem, ale również można powiedzieć, że czas obchodzi się z nim wyjątkowo łaskawie. Nie występują problemy z baterią, przegrzewaniem się, przycinaniem systemu czy wypalaniem wyświetlacza – co nierzadko zdarza się nawet droższym rywalom. Śmiało można więc powiedzieć, że chińskie urządzenia bronią się zarówno jakością, jak i trwałością.

Czy warto?

Zarówno nowe, jak i używane telefony chińskich producentów pozwalają na uzyskanie wydajnych i funkcjonalnych urządzeń w niższej od konkurencji cenie. Nie dziwi zatem, że ich popularność stale rośnie, a chińskie marki coraz bardziej utrwalają się w świadomości użytkowników. Świetne parametry techniczne, wysoka jakość i odporność na zużycie stawiają je na równi ze znacznie droższymi propozycjami renomowanych konkurentów – czy pozwolisz się przekonać do spróbowania?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here